Коментар на легендите со змеј топката

Вработување на пребарување на змеј топката на Шинриу и сл.На пријателите табли за огласи за вработување

Остави коментар

Можете исто така да објавувате слики

Можете да напишете нешто во полето за коментари, како што се прашањето за почетник, барање до страницата, време за разговор, убивање итн.
Слободно можете да поставувате прашања од почетници, барања до страницата, да разговарате за да убиете време.Анонимен е исто така добредојден! !

Остави коментар

Можете исто така да објавувате слики

Коментари на 26,947

  1. Многу луѓе кои играат легенди се идиоти.

    Зарем не знаете дека линијата може да се исклучи зад сцената?

    Сите тие се луди луѓе, нели?

  2. Што е интересно во сите напади?
    Толку е глупаво што можам да се смеам lol

    Мислам дека момчето по име Ванко е исто така прилично глупаво.

    Па, има многу луѓе кои можат да преживеат само во игри.

    Единственото нешто што ми е на ум е да плаќам за игри.

    Премногу несреќни луѓе lol

  3. Типот по име Дора е толку лош~

    Мислам, не би било забавно да се победи со само еден шаблон напади.

    Па, колку помалку е добра личноста, толку е поединствена.

    Од сега па натаму, ќе ги објавувам сите имиња на овие лоши момци на интернет.

    ѓубре момци

  4. Играм PvP
    Дечко по име тетка од Осака
    Премногу ебано слаб и премногу лошо за тоа wwwwwww

    Па, дури и да има други ликови како Гоку, тоа не значи ништо ако луѓето прават срања.

  5. Има премногу луѓе кои излегуваат во PvP со лоши интернет конекции.

    Можам да се борам само како ѓубре.

    Проклети Кинези...досадни се и наплаќаат многу пари.

    Јапонските игри не ги прават кинески

  6. Извинете што прашувам! Јас сум почетник, имам само околу 3 недели овде. Размислувам да ја користам гачата затоа што сакам да го зголемам бројот на знаци и да го унапредам нивото на ликовите што ги поседувам, но дали е можно да се користи гачата Super Masters Pack? Би бил среќен ако ми дадете свое мислење! Ви благодарам.

  7. Дистрибуирана е „Super Saiyan Got SS Son Goku & Vegeta Goku Veggie Tag“.
    Се чини дека ќе биде лесно да се организира „Sun Family Party“, што се случува многу од „Legends Festival 2023“ кој започна минатата есен.
    Дистрибуцијата на LL е ретка.
    Мило ми е што немав „Super Saiyan Got SS Son Goku & Vegeta Goku Veggie Tag“!
    „Super Saiyan Got SS Son Goku & Vegeta Goku Veggie Tag“ се чини дека не може да се движи во моменталната здравствена состојба, но се чини дека ќе може да се движи кога ќе дојдат „Special Yuunifra“ и „ZENKAI Kakusei“. .
    Ако тоа се случи, „Trillion“ во „Sun Family Party“ и „Goji 4“ во „GT Party“ може да станат тешки...
    Но, мило ми е што „трилион“ беше премногу измамник и не можев да победам!
    Управување!
    Со нетрпение ги очекувам плодовите на „Ексклузивна Јуунифра“ и „ЗЕНКАИ Какусеи“!

    1. Неточно❌
      Дури и во странство, тоа е недостапно за игри кои се достапни само во Јапонија, каде што продажбата е висока.
      Дури и во Јапонија, ако издадете нов лик, продажбата ќе биде едноцифрена.
      Ако нема јапонски играчи во Legends, сите апликации што не можат да добијат едноцифрени цифри ќе бидат избришани. Дури и ако има десетици илјади активни корисници, работата на ќелијата не е едноцифрена.

  8. Јас ќе го направам тоа сам. (Можеби не треба да го гледате бидејќи е досаден. Извинете.)
    1 од 10 беа LL во 4-кратниот LL Гарантира Гаша (ова е Toki no Yusho).
    Беше вклучен и Бадалот. (Прв пат)
    Ууууу!
    Прекрасно!?
    Јас сум многу среќен!
    Најдобар менаџмент!

  9. Најсилниот Гоку го нарекуваат срамен лик во странство, но мислам дека тој не е толку срамен од карактер...Оваа информација ја најдов на Јутсуб.

  10. Минатиот пат ги прашав луѓето на таблата со прашања за почетници за препорачаните јутјубери, но кои јутјубери ги гледате вие? (Легенди Јутјубер)
    Патем, често гледам 92-san, Ponsilla-san, OKINA-san, Kamisoku no Crusher-san и Toshi-san.

  11. Доцнам еден ден, но Среќна Нова Година на сите!
    Вчера, кога го гледав Јутјуб на Легендс, сите ми велеа „Среќна Нова Година!“, па некако ми олесна. (Зошто? lol)
    Се надевам дека управата ќе даде се од себе во 2024 година, а да дадеме се од себе Легенди!
    Што мислите, какви ULTRA и ефекти (како присилна победа) ќе се појават во 2024 година?
    Ве молам известете ме.
    Исто така, 8 пати го повлеков сегашниот Чо-кун Гаша (вклучувајќи го и бесплатниот), но ништо не излезе.
    тажно···.
    Колку време одевте сите?
    Ве молам известете ме и за тоа!
    се гледаме···.

      1. ви благодарам за вашиот одговор!
        Тоа е точно.
        Од време на време користам и GT Party...
        На крајот ГТ не се засили една година ...
        тажно···.
        Се прашувам дали ќе користам GT Party ако се зајакне? Јас така мислам.
        Секако изгледа дека доаѓа Гогета 4 на Ојаџи.
        Лично, би сакал да го видам последниот ULTRA на Genkidama Goku на GT.
        Ќе продолжиме да ја користиме оваа страница во 2024 година.
        今年もよろしくお願いいたします!!
        Ајде да продолжиме да уживаме во Легендите во 2024 година!

      1. Жал ми е за непријатностите, но во моите Легенди
        Името е Apollo Choco Project.
        Би ценел доколку ми го известите вашето име во Легенди веднаш штом дозволува времето.

        1. Моето име во Легенди е „Рјупета“.
          Не успеав во моментов поради недостаток на време, но би сакал да го направам тоа наскоро.
          Може да има моменти кога не можеме да го сториме тоа поради непредвидени околности, но го цениме вашето разбирање во такви случаи.

        2. Извини ме.
          Имаше печатна грешка во претходниот одговор.
          Точното ``丶'' помеѓу ``Немам време`` и`` Не успеав да го направам тоа'' е ``,''.
          Немаше оправдување.

  12. Дали е ултра премногу силен?
    Би сакал да знам како да се справам со себичноста, Јанемба и Вегето Блу.
    Јас го немам, така што воопшто не можам да победам.
    Обично паѓам во еден удар или добивам посебен напад, но во крајниот добивам удар со еден удар.

    1. „New Secret“ и „Let’s Go!!“ додадени во колекцијата Strongest Fragment
      Што велите за "Can't keep up with my speed!! (Можно е будење)" на Z Medal Exchange?
      Можете да ги проверите фрагментите што можат да бидат опремени на страницата подолу, но тие можеби не се достапни.
      https://dragonball-zxk.com/legends_fragment/DBL66-04U

  13. @kecharouPei
    Најсилната легенда на Карикари
    #Најсилното ловечко семејство
    #измет
    Најсилната префектура #Јамагучи
    #Дури и да се дознае мојот настап, можам да го избегнам со тоа што ќе се покажам како самопрогласен праведник.
    #Old Glans (Turtlehead)

    Секој ден сум под стрес поради грижата за мојата грда глупава сопруга и глупав детиште.
    Овие момци се луди по ослободување од стрес.
    Ќе чекаме во X најжестоките воини да го предизвикаат најсилниот Ваи во префектурата Јамагучи.

    Пегопа (Пегосун), која припаѓа на црква и има криминално досие која сака женски ликови
    Активен NEET HARU.
    Почетниот лов вреди да се живее Горин

  14. Гокуфури препечатување!
    Сакам да го повлечам...
    Но, Chrono Crystals...
    Што е со тебе?
    Јас немам, па би сакал да добијам...
    Ве молам известете ме ако сакате!

    1. Бројачот на Rising Rush има толку досадни перформанси што сè уште гледам луѓе што го користат.
      Има многу ознаки, и мислам дека нема штета да го користите за многу намени како што се Genealogy of Evil, Frieza Army, Son Family и Saiyan Lineage, но бидејќи тој е стар лик, постои голема можност да тој во иднина ќе биде вклучен во нови гачи.

  15. Ви благодариме за 1000 Chrono Crystals!
    За што планирате да ги користите овие Chrono Crystals?
    За што го користевте?
    Ве молам известете ме ако сакате.
    Инаку јас го користев за Гаша во "LEGENDS FESTIVAL STEP-UP Sen!! Universe 7"!
    Резултатот беше LL Salvegeta...
    Хм...
    Ти си губитник.
    Па, бидејќи немав, претпоставувам дека е добро.
    Што мислите сите ако излезе LL Salvegeta?
    Ве молам известете ме и за ова.
    DRALLGE е најдобар!

    1. Портокал Пиколо може да се освои во други гачи, затоа препорачуваме да ги зачувате Chrono Crystals за вториот и третиот круг за време на фестивалот Legends.

  16. Ако ја пропуштам комбинацијата поради корекција или поместување, има луѓе кои пукаат Rising и автоматски не успеваат да го активираат Rising, дали е тоа тренд?

    Вистина е дека кога ќе ја исклучите корекцијата, ќе ве удри, па тоа е навистина досадно, но зарем не се потпирате премногу на среќата?

  17. Извинете за долгиот пост.Неодамна почнав да играм Легенди, а има нова функција наречена Воскресение (Пајкухан/Гогета).Или нема да се продолжи?Ако некој знае ве молам да ме извести. . .

  18. Моментално му давам на Shallot XNUMX ѕвезди, но кога погледнав во други луѓе, видов една црвена ѕвезда.Во кои поглавја и приказни можам да ја добијам моќта на Shallot's Z во предизвикот со приказната? Ако е можно, кажете ми ги сите поглавја!

  19. Сакијоко Шинозаки исто така се појави во манга списание објавено на XNUMX август XNUMX година, кое излегуваше на XNUMX-ви секој месец.

  20. Сакијоко Шинозаки се појавува и во магазинот за манга објавен во вторник, XNUMX април XNUMX година, кој излегува на XNUMX-ти секој месец.

  21. Сакијоко Шинозаки се појавува и во магазинот манга објавен во сабота, XNUMX ноември XNUMX година, кој излегува на XNUMX секој месец.

  22. Сакијоко Шинозаки исто така се појави во манга списание објавено на XNUMX декември XNUMX година, кое излегуваше на XNUMX-ви секој месец.

  23. Сакијоко Шинозаки, исто така, се појавува во магазинот манга издаден на XNUMX декември XNUMX година, кој излегува на XNUMX-ти секој месец.

  24. Сакијоко Шинозаки исто така се појави во манга списание објавено на XNUMX јануари XNUMX година, кое излегуваше на XNUMX-ви секој месец.

  25. Сакијоко Шинозаки исто така се појавува во магазинот за манга издаден во сабота, XNUMX февруари XNUMX година, кој излегува на XNUMX секој месец.

  26. Сакијоко Шинозаки се појавува и во магазинот манга објавен во сабота, XNUMX јули XNUMX година, кој излегуваше на XNUMX секој месец.

  27. Универзум за име на еснафот XNUMX
    ID wrt97bwt
    Тоа е еснаф на кој може слободно да се придружува и без проблематични заплетки.
    Има 9 слободни места.Имаме луѓе кои можат да заработат околу 100 милион поени секој пат.

  28. Сакијоко Шинозаки исто така се појави во магазинот за манга издаден на XNUMX септември XNUMX година, кој излегуваше на XNUMX секој месец.

  29. Ве молам дозволете ми да знам дали е подобро да се зголеми бројот на комбинираните зенкаи на Замасу или да се направи Торамаи зенкаи и да се придружите на забавата!

  30. Тоа е бесрамна игра со карактери Дури и странците кои не знаат да користат специјални специјални понуди можат да бидат непобедливи ако користат зеленчук.

  31. По годишнината, се прашувам дали Ginyu ќе дојде како чудно силна LL рамка (како 1718) и покрај тоа што е уникатен помал лик.
    Со исполнување на условите, Гоку е повикан од никаде и се менува телото со Џинју, а со продукцијата LL, телото на Гоку е целосно негово.

  32. Тоа е наслов, колекција.
    Дали би сакале привремено да станете пријатели и да собирате титули?
    Би ја ценат вашата услуга ако е добра.

  33. Тоа е Rising Drive. Оној што користи RR на средни и долги растојанија и го поврзува со удар каков што е.Сакам да го вратам тоа, сериозно